Recaro Zero.1 je víťaz testu 2016

Zero-1-vitaz-testu-forbaby-1

StiftungWarentest: Recaro Zero.1 je víťaz testu pre detské autosedačky rastúce spolu s dieťaťom

Ako jediná rastúca autosedačka pre deti až do hmotnosti 18 kilogramov bola Recaro Zero.1 ohodnotená známkou „dobrý“ od StiftungWarentest. Detská sedačka Recaro presviedča dobrou ochranou proti nárazu, jednoduchosťou použitia a dobrou ergonómiou.

 

Pre najnovšie vydanie časopisu „Test" (vydanie 11/2016) bolo testovaných celkom 16 detských autosedačiek s ohľadom na bezpečnosť, manipuláciu,ergonómiu a zaťaženie škodlivinami. Ako jediná autosedačka pre deti od narodenia do telesnej hmotnosti 18 kg (asi štyri a pol roka) bola autosedačka Recaro Zero.1 ocenená známkou „dobrý“.

Doteraz sa rodičia  zvyčajne museli rozhodnúť, či by ich deti - keď už vyrástli zo škrupinkovej autosedačky –naďalej chceli prepravovať proti smeru jazdy alebo prejdú na detskú autosedačku používanú v smere jazdy. Nová autosedačka Recaro Zero.1 uľahčuje rodičom toto rozhodnutie: Túto autosedačku pre „skupinu 0 + / I“, ktorú je možné otáčať o 360 stupňov, je možné používať proti smeru jazdy pre deti od narodenia až do veku štyroch a pol roka (18 kg). Ak je dieťa staršie ako 15 mesiacov, sedadlo je možné otočiť s jedným pohybom ruky, a teda ju využívať otočenú proti smeru jazdy aj v smere jazdy. Tým sa zvyšuje nielen bezpečnosť, ale aj komfort. Po otočení smerom ku dverám vozidla uľahčuje rodičom a deťom nastupovanie a zaistenie pásom.

Zero-1-vitaz-testu-forbaby-2