Recaro Optiafix víťaz v teste 2016

1 RECARO-Optiafix-A4-CMYK-300dpiVíťazstvo v teste pre detské sedačky Recaro

Stiftung Warentest a ADAC testovali 26 detských sedačiek všetkých vekových kategórií
(„Test"vydanie 6/2016, zverejnené 27.05.2016).
Recaro Optiafix dostáva známku „dobrý“ (2,1) a z testu vychádza ako víťaz skupiny I.

https://www.adac.de/

 

Detská autosedačka RECARO Optiafix je spolu s integrovanou základňou IsofixBasis perfektným nasledovníkom dojčenskej autosedačky 0/0+. Okrem moderného dizajnu presvedčí predovšetkým svojou bezpečnosťou. Pri teste boli cenené najmä dobré výsledky pri bočnom náraze ako aj dobré vedenie pásu. Systém vedenia pásov RECARO Hero zabraňuje prekrúteniu alebo skĺzavaniu pásov, zjednodušuje zabezpečenie pásom a udržuje malých cestujúcich pevne v sedačke. Okrem toho je Optiafix vďaka integrovanej základni ISOFIXBasis v aute zvlášť pevne inštalovaná. Montáž a demontáž, rovnako ako obsluha sú pre rodičov veľmi jednoduché, no chybné použitie je prakticky vylúčené.

1 RECARO-Optiafix-A4-CMYK-300dpiOkrem bezpečnosti zabodovala autosedačka Recaro Optiafix ergonómiou, ktorá je mimoriadne vhodná pre deti. Pri teste bol vysoko hodnotený dostatočne veľký priestor pre dieťa. Dobrá opierka nôh, optimálna poloha v sede a takmer neobmedzený výhľad smerom von umožňujú deťom uvoľnene si užívať dlhšie cesty.

Veľmi nízka úroveň zaťaženia škodlivinami ako aj dobré spracovanie zaokrúhľujú výsledok testu (známka 2,1). RECARO Optiafix pre deti od 9 do 18kg je dostupná  v špecializovaných predajniach a on-line.

„Recaro znamená bezpečnosť, kvalitu a dômyselný dizajn. Výsledok testu je dôkazom toho, že v Recare sa opäť raz podarila dokonalá kombinácia funkčnosti, ergonómie a estetiky. Sme presvedčení o tom, že naši zákazníci budú nadšení dômyselným dizajnom autosedačky Optiafix“,

Autosedačka skupiny I je k dispozícii tiež bez integrovanej základne ISOFIX Basis. Model Optia je vhodná pre rodičov, ktorí už základňu Recaro fixBasis vlastnia.