German Design Award 2017

Citylife-Winner-forbabyTri ocenenia pre Recaro

Detská autosedačka RecaroZero.1 Elite získava zlaté ocenenie za dizajn German Design Award 2017. Detský kočík Recaro CityLife je vyznamenaný v kategóriách „Dieťa a starostlivosť o deti“ a „Univerzálny dizajn“.

German Design Award každoročne oceňuje jedinečné dizajnové trendy. Udeľuje sa medzinárodná prémiová cena Nemeckej rady pre dizajn, nemeckej inštitúcie pre ochranné známky a dizajn. Prostredníctvom jedinečného nominačného procesu sa k účasti pozývajú len tie produkty a komunikačné služby dizajnu, ktoré preukázateľne vyčnievajú kvalitou svojho dizajnu.

RECARO Zero.1 Elite (bude už čoskoro uvedená na trh) získala v kategórii „Dieťa a starostlivosť o deti“ najvyššie ocenenie, ktoré odzrkadľuje vynikajúce výsledky medzinárodného dizajnu: zlato. Tento konkrétny titul sa udeľuje len tým najlepším z najlepších. Podľa poroty prináša detská autosedačka bezpečnosť a pohodlie pre dojčatá, batoľatá a aj rodičov. Ergonomická funkcia otáčania okolo 360° tu zohrala ústrednú úlohu. Deti sú dobre chránené koldokola, predovšetkým aj z bokov. Pre rodičov ponúka táto funkcia skutočnú pridanú hodnotu - pri vstupe a pri interakcii s dieťaťom. Zvlášť praktická je vyberateľná škrupinka v kombinácii s adaptérom pre detský kočík. Kreatívne nadväzuje Zero.1 Elite na trendy v segmente automobilových interiérov, presvedčí jasnými ovládacími prvkami a podčiarkuje funkčnými, farebnými textíliami, komfortom sedenia a estetikou.

Ľahký a kompaktný CityLife je perfektný detský kočík pre aktívne rodiny a získal víťazstvo v obidvoch kategóriách „Dieťa a starostlivosť o deti“ a „Univerzálny dizajn“ pre víťaza. V kvalitne vysokohodnotne spracovanom systéme detského kočíka sú bábätká a batoľatá optimálne chránené zo všetkých strán. Okrem vysokej úrovne komfortu pri sedení, ktorý ponúka intuitívne a ľahko použiteľný produkt má aj rad užitočných funkcií, ktoré robia rodičov šťastnými. To hovorí porota.

Porota pre German Design Award 2017 sa skladá z dizajnových odborníkov z oblasti hospodárstva, vzdelania a vedy ako aj z priemyslového dizajnu. Všetci členovia poroty sú uznávanými autoritami vo svojich odboroch. V každej zo súťažných kategórií sa udeľuje ocenenie zlato,víťaz a special mention. Celkom bolo porotou hodnotených približne 2000 výrobkov v kategórii Excellent Product Design. Oficiálne slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční dňa 10. februára na Messe Frankfurt v rámci Ambiente.

GDA2017-Citylife-Winner-forbaby