Výmenná akcia základne Recaro fix Basis

Recaro Child Safety uskutočňuje výmennú akciu svojej základne Recaro fix Basis, ktorá môže byť použitá spolu s autosedačkou Optia a škrupinkovou autosedačkou Privia. Akcia sa týka výlučne základní Recaro fix Basis s jasne limitovanou výrobnou šaržou. Pre zákazníkov je výmenná akcia bezplatná.

V priebehu testov bolo zistené, že konkrétne výrobné šarže základní Recaro fix Basis síce spĺňajú podmienky schvaľovacej normy ECE-R44, no nezodpovedajú nárokom kvality spoločnosti Recaro Child  Safety. Pri skúšobných podmienkach s mimoriadne vysokým zaťažením môže pri produktoch tejto šarže v kombinácii s detskou sedačkou Optia dôjsť k zdeformovaniu záchytných háčikov, ktoré spájajú základňu Recaro fix Basis s detskou autosedačkou. Deformácia môže mať za následok, že sa detská autosedačka v prípade veľmi vysokého zaťaženia oddelí od základne.

Uvedené deformácie sú spôsobené špecifickými vlastnosťami materiálu záchytných háčikov, ktorý bol použitý výlučne v identifikovanej výrobnej šarži so sériovým číslom medzi ER01000000 a vrátane ER01017825. Všetky ostatné základne Recaro fix Basis nie sú týmto problémom dotknuté.

Pre Recaro Child Safety má bezpečnosť zákazníkov najvyššiu prioritu. Z tohto dôvodu spoločnosť ponúka všetkým zákazníkom, ktorí vlastnia základňu Recaro fix Basis so zodpovedajúcimi sériovými číslami, bezplatnú výmenu výrobku. Hoci použitie základne Recaro fix Basis v spojení s autosedačkou Privia je naďalej možné bez obmedzení, spoločnosť odporúča výmenu bez ohľadu na to, či sa výrobok v súčasnej dobe používa v kombinácii s detskou sedačkou Optia alebo s škrupinkovou autosedačkou Privia. Toto má zabezpečiť, aby aj budúce použitie v kombinácii s autosedačkou Optia bolo bezpečne možné.

Zákazníci sa o výmennej akcii môžu informovať u  dovozcu autosedačiek Recaro na Slovensko www.forbaby.sk .  email: obchod@forbaby.sk

Pre prípadne dotazy v rámci výmennej akcie Recaro fix Basis nás môžete kontaktovať aj telefonicky na čísle 02/52968042. 

Dotknuté výrobky je možné identifikovať aj na základe sériového čísla, ktoré sa nachádza na nálepke na spodnej strane výrobku Recaro fix Basis.

V uvedenom oficiálnom stanovisku výrobcu sa môžete dočítať o tom, že všetky výrobky stále spĺňajú požiadavky ECE R  44/04, čo je zásadná informácia. Dôvod prečo výrobca odporúča výmenu týchto šarží Recaro fixu je , že interné požiadavky Recaro sú ďaleko vyššie než požadujú predpisy ECE R 44/04 a spoločnosť Recaro chce v rámci celého svojho sortimentu poskytovať mimoriadnu kvalitu a bezpečnosť

 Kde nájdem výrobné šarže?

SerialNumber_RECARO-fix SerialNumber_Box