• 1 z 14
 

Red Castle COCOONABABY S3 penové hniezdo

Neohodnotené
 

Pre lepší štart do života! Jedinečné,originál penové hniezdo od Red Castle určené pre deti od narodenia do ca. štyroch mesiacov. Vyrobené vo Francúzsku.

149,90 €
124,92 € bez DPH
Značka Red Castle
Kategória Kojenecké vankúše, podložky
Zvoľte variant
Red Castle COCOONABABY S3 penové hniezdo Kód tovaru 0445166 varianta: White Vypredané 149,90 €
124,92 € bez DPH
   
0445170 product cocoonababy dreamy cloud Kód tovaru 0445170 varianta: Dreamy Cloud Skladom 149,90 €
124,92 € bez DPH
   
0445178 product cocoonababy happy fox Kód tovaru 0445178 varianta: Happy Fox Vypredané 149,90 €
124,92 € bez DPH
   
0445181 product cocoonababy bubble Kód tovaru 0445181 varianta: Cotton Bubbles Vypredané 149,90 €
124,92 € bez DPH
   
 

Red Castle COCOONABABY S3 Penové HniezdoCOCOONaBABY ™ je malé hniezdo určené pre deti od narodenia do štyroch mesiacov. Vyvinul ho pediater psychoterapeut , ktorý pracuje so špeciálnym tímom na novorodeneckom oddelení v jednej z najvýznamnejších nemocníc vo Francúzsku, v nemocnici Hospital Nord v Marseilles. Tento výrobok bol vyvinutý v snahe pomôcť novorodencom prispôsobiť sa životu po narodení jemnejším, harmonickejším a účinnejším spôsobom.

Výskum v posledných rokoch ukázal, že zdravých novorodencov treba na spánok ukladať na chrbátik, aby sa minimalizovalo riziko SIDS. Pozorovania však ukázali, že táto poloha spôsobuje deťom v prvých týždňoch života niekoľko problémov. Vďaka svojmu povrchu, tvaru a prispôsobivosti pomáha COCOONaBABY™ redukovať niektoré symptómy pozorované u novorodencov pri spánku “na chrbátiku”.

Prečo je dobré mať Cocoonababy?

• Dieťatko sa cíti v bezpečí, pretože leží v presne vymedzenom priestore. Je pokojnejšie a lepšie spí. Novorodenec opustil príjemnú tesnosť matkinej maternice a odrazu sa ocitol na chrbte v priestore, ktorý je priširoký pre jeho telíčko. Toto ho znepokojuje a niektorí hovoria, že to je pocit podobný padaniu do prázdna. Keď dieťatko cíti okolo seba COCOONaBABY™, cíti sa v bezpečí a spokojné.

• Je menej pravdepodobné, že by dieťatko nadobudlo plochú hlavičku. (polohová plagiocefalia). Na rovnom povrchu majú novorodenci tendenciu ležať v žabacej polohe (pozri fotografiu). Ruky majú zdvihnuté nad hlavou a pozerajú na strop, alebo do jednej strany (a častejšie preferujú jednu stranu). Toto často vedie k deformácii lebky bežne nazývanej Syndróm plochej hlavičky. V COCOONaBABY™ je dieťatko schopné hľadieť pred seba namiesto pozerania do stropu, ručičky má zložené pred sebou a hlavičkou môže ľahšie otáčať do strán, čím sa znižuje pravdepodobnosť deformácie hlavičky.

• Dieťatko nerobí trhavé pohyby do všetkých strán. COCOONaBABY™ pomáha usmerňovať pohyby dieťatka, čím mu umožňuje včas nadobudnúť koordináciu oko/ruka, ktorá je taká nesmierne dôležitá pre jeho budúci vývin.

• Dieťatko menej trpí gastroezofageálnym refluxom. Keďže v COCOONaBABY™ dieťatko neleží na úplne rovnej ploche a nemôže sa tlačiť o hniezdo a dostávať sa do stavu hyperextenzie, existuje menšia pravdepodobnosť, že sa žalúdočné šťavy budú vracať cez pažerák, spôsobovať dieťatku nepohodu a vyvolávať uňho plač.

• Vzťah dieťatka s rodičmi sa zlepší vďaka ľahšiemu očnému kontaktu. Keď dieťatko leží na rovnom povrchu, tváričku má otočenú dohora smerom k stropu, alebo vytočí hlavičku vždy do jednej strany. V COCOONaBABY™ má hlavičku položenú v istom uhle, takže dovidí pred seba, alebo môže ľahšie točiť hlavičkou zboka nabok. To znamená, že môže oveľa ľahšie nadväzovať kontakt s ľuďmi navôkol.

Veľkosť 3 : Na domáce použitie pre deti narodené v termíne od narodenia do štyroch mesiacov a pre všetkých, ktorí pracujú v zdravotníctve s malými deťmi: zdravotné sestry, lekárov, pediatrov, osteopatov, psychoterapeutov, atď.

V prvých mesiacoch života novorodenca pomáha “ergonomické penové hniezdo” COCOONaBABY™ dieťatku cítiť sa bezpečnejšie a pokojnejšie sa prispôsobiť prechodu z matkinej maternice do každodenného života. Namiesto stresu zo sveta, v ktorom prišlo o oporu tesného objatia maternice sa vďaka COCOONaBABY™ bude cítiť isté a bezpečné a po čase sa prispôsobí svojmu novému prostrediu.

V COCOONaBABY™ leží dieťatko v stočenej polohe v tvare vajíčka. Táto poloha má mnoho výhod:

• Znižuje gastroezofageálny reflux , ktorý sa často vyskytuje v prvom roku života.
• Uľahčuje prechod potravy črevami čím zamedzuje výskyt hnačiek.
• Predchádza polohovej plagiocefalii – plochej hlave, ktorá je dôsledkom polohovania dieťatka na chrbátik.
• Pomáha zlepšovať kvalitu a dĺžku spánku dieťatka vďaka tomu, že sa cíti príjemne a v bezpečí.
• Pomáha zlepšovať mobilitu dieťatka a koordináciu oko/ruka, ktorá je pre jeho budúci vývin nesmierne dôležitá.
• Pomáha dieťatku vytvárať si vzťahy s rodičmi. Pri polohe na chrbátiku na rovnom povrchu je veľmi pravdepodobné, že bude hľadieť do stropu, alebo na jednu stranu. Ale v penovom hniezde má hlavičku mierne podoprenú a ľahšie dovidí pred seba, pričom si s ľuďmi navôkol vytvára kontakt. 

 

 720 COCOONABABY IN SITU

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: