Akcia Tip Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Recaro Salia 125 i-Size autosedačka

Neohodnotené
 

Nová kolekcia 2023. Absolútna novinka od Recaro autosedačka Salia 125 í-Size (40-125 cm/ od narodenia do 7 rokov) je bezpečným spoločníkom na cestách a zaujme dlhou dobou používania od narodenia do 7 rokov.

Bežná cena 529 €
Ušetríte 130 € (–24 %)
399 €
332,50 € bez DPH
Značka Recaro
Kategória Autosedačky
Zvoľte variant
(2)salia 125 carbon grey Kód tovaru 89047640050 varianta: Carbon Grey Skladom 529 € 399 €
332,50 € bez DPH
   
 

Recaro Salia 125 i-Size autosedačka

 

Absolútna novinka od Recaro autosedačka Salia 125 í-Size (40-125 cm/ od narodenia do 7 rokov) je bezpečným spoločníkom na cestách a zaujme dlhou dobou používania od narodenia do 7 rokov. Nič nebráni príjemnej jazde vďaka pohodlnej pene a vyberateľnej, útulnej novorodeneckej vložke pre najmenších cestovateľov. Ale mysleli sme aj na rodičov z hľadiska pohodlia. Vďaka otáčaniu o 360 stupňov je možné dieťa ergonomicky vkladať a vyberať zo sedačky. Držíme ti chrbát!

DLHÁ DOBA POUŽÍVANIA

Salia 125 í-Size zaujme dlhou dobou používania - vhodná pre novorodencov až po sedemročné dieťa. Výškovo nastaviteľná opierka hlavy sa dokonale prispôsobí výške detí a rastie tak, ako rastú oni.

OTOČENIE O 360 STUPŇOV

Vďaka praktickej funkcii otáčania možno sedačku otočiť len jedným pohybom pre jednoduchšie umiestnenie detí. To počas tohto procesu odľahčí chrbát rodičov a dieťa dostane do optimálnej polohy sedu.

ROZŠÍRENÁ BOČNÁ OCHRANA (ASP)

Odnímateľné chrániče možno rýchlo a jednoducho upevniť na detskú sedačku. V prípade bočného nárazu tlmiče energie znižujú silu, ktorá by pôsobila na dieťa, a poskytujú maximálnu ochranu. Chrániče by mali byť vždy inštalované na strane dverí.

SYSTÉM VENTILÁCIE VZDUCHU

Vďaka tomu je dlhé sedenie obzvlášť pohodlné a to je zabezpečené otvormi vo vonkajšom plášti a sieťovými vložkami v poťahu sedadla, ktoré umožňujú nepretržité prúdenie vzduchu. Tajomstvo dobrej cesty je užiť si jazdu a dômyselný dizajn Salia 125 í-Size zaisťuje, že to tak bude robiť každý.

INTUITÍVNA INŠTALÁCIA

Použitie ISOFIX a Load Leg robí inštaláciu jednoduchou, rýchlou a zaisťuje stabilné a bezpečné umiestnenie detskej sedačky v aute. Bezpečnostný systém navyše spĺňa prísne požiadavky novej bezpečnostnej normy i-Size. Tri kotviace body udržia sedačku na mieste a absorbujú energie pôsobiace na dieťa v prípade nehody.

KLIKNUTIE JEDNOU RUKOU

Detská sedačka Salia 125 má päť sklopných polôh. Či je dieťa pripútané integrovaným systémom pásov alebo bezpečnostným pásom vozidla. Odpočinková poloha je veľmi plochá a poskytuje maximálny komfort. Najlepšia časť pre rodičov? Sklon si môžu nastaviť len jednou rukou.

Energiu absorbujúca škrupina. V prípade kolízie sa energia odvedie cez škrupinu a tam sa pohltí.

Patentovaný bezpečnostný systém HERO

Deti od 40 – 105 cm možno jednoducho a rýchlo pripútať pomocou patentovaného bezpečnostného systému HERO. Jedna jednotka obsahujúca ramenné vypchávky, ramenné popruhy a opierku hlavy zabraňuje krúteniu a skĺznutiu postroja a zjednodušuje bezpečný a jednoduchý proces upevnenia.

Výškovo nastaviteľná opierka hlavy s integrovaným 5-bodovým systémom pásov

Jednoduché nastavenie poskytuje rastúcemu dieťaťu ergonomickú polohu sedenia, ktorá je bezpečne a jednoducho pripevnená k sedadlu pomocou nášho intuitívneho centrálneho nastavovača pásov a vedenia pásov HERO (40 – 105 cm).

 POPIS

Pohodlná pena na sedenie

Pena sa dokonale prispôsobí tvaru tela vášho dieťaťa a poskytuje najvyššiu úroveň pohodlia.

Vodiace značky pásu

Zelené vodiace značky pásu pomáhajú zabezpečiť správnu inštaláciu.

Ergonomický dizajn

Ploché bočné opierky uľahčujú rodičom umiestnenie dieťaťa do detskej sedačky.

Intuitívne ovládanie

Nie je na tom nič zložité: všetky dôležité funkcie sa dajú ovládať intuitívne a jednoducho.

Integrovaný úložný priestor postroja

Jednoduchá prestavba na ďalšiu úroveň vďaka integrovanému úložnému priestoru pre pás bez nutnosti odstraňovania systému pásov.

 

Otázky a odpovede Salia 125 i-Size

Otázka: Aký je rozsah sklonu sedadla v 4-smerovom nastavení?

Odpoveď: Rozsah sklonu je približne 7 stupňov.

Otázka: Je reduktor modulárny?

Odpoveď: Nie, bočné časti a hlava sú pevné, úplne sa odstránia, keď už ich použitie nie je potrebné.

Otázka: Ako vysoko sa dá použiť proti smeru jazdy?

Odpoveď: Dá sa použiť proti smeru jazdy až do 105 cm. Od 76 cm ho možno použiť v smere jazdy s 5-bodovým systémom pásov Salia 125 i-Size. Od 100 cm ho možno použiť v smere jazdy a pripútať dieťa pomocou trojbodového bezpečnostného pásu auta.

Otázka: Je vhodné nosiť dieťa proti smeru jazdy čo najdlhšie?

Odpoveď ÁNO, samozrejme, stránka sillasauto.com aj Recaro odporúčajú používať autosedačku chrbtom v smere jazdy tak dlho, ako je to možné, pretože sú až 5-krát bezpečnejšie, a preto pomáhajú zachraňovať životy viac a lepšie a prípadné zranenia sú menej dôležité.

Otázka: Bude oporná noha vždy vysunutá, aj keď je stolička nakonfigurovaná v skupine 2-3?

Odpoveď: NIE. Salia 125 sa má používať ako skupina 2-3, na rozdiel od iných modelov je jeho noha skrytá v otvore, ktorý je na to určený pod základňou, čo umožňuje správne fungovanie 3-bodového pásu auta.

Prečo si kúpiť autosedačku Recaro Salia 125 i-Size?

Salia 125 obsahuje novorodeneckú redukciu na prepravu detí od 40 cm a možno ju používať od narodenia až do výšky 105 cm v polohe proti smeru jazdy.

Od výšky 105 cm do 125 cm musíme Saliu 125 namontovať v smere jazdy s ukotvením isofix, odstrániť 5-bodové pásy a zaistiť dieťa 3-bodovým pásom vozidla, oporná noha sa zloží pod základňu. sedadlo vo výklenku určenom na tento účel.

Salia 125 i-Size vyhovuje najprísnejším a najnáročnejším požiadavkám novej normy pozostávajúcej z 3 kotviacich bodov, ktoré držia sedačku nainštalovanú na mieste v aute a absorbujú časť energie pôsobiacej na dieťa v prípade nehody.

Pokročilá ochrana pri bočnom náraze (ASP) v kombinácii s konštrukciou sedačky znižuje sily pôsobiace na dieťa v prípade bočného nárazu.

Inovatívny ventilačný systém spríjemňuje horúce letné dni na cestách, pretože otvory vo vonkajšom plášti a sieťované vložky v poťahu sedadla umožňujú nepretržité prúdenie vzduchu.

TECHNICKÉ PODROBNOSTI 

štandard: UN R129/03 (i-Size)

Vonkajšie rozmery (š/h/v): 44/49/61 cm

Hmotnosť: 14,8 kg

Preprava smerujúca dozadu: narodenie - 105 cm (odporúčané)

Preprava smerujúca dopredu: od 15 mesiacov alebo min. 76 cm

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: